Zurich Axa’dan Önemli İsmi Transfer Etti

Zurich'in Orta Doğu ve Afrika (EMEA) CEO'su Gary Shaughnessy sağlık nedenleyle görevini bırakma kararı aldı. Zurich, Shaughnessy yerine ise Axa'nın UK ve İrlanda CEO'sunu transfer etiğini duyurdu.

Zurich'in Orta Doğu ve Afrika (EMEA) CEO'su Gary Shaughnessy , birkaç yıl önce Parkinson hastalığı tanısını takiben sağlık, iş, aile ve kişisel taahhütlere ayrılan zamanın dengesini sağlamak için tam zamanlı bir rolden vazgeçmeye karar verdi. Grubun, Avrupa'nın hayat sigortası olmayan sigortacılık şirketi olan Zurich Insurance'ın ana tüzel kişiliği de dahil olmak üzere çeşitli Avrupa yan kuruluşlarının bir üyesi olarak hizmet vermeye devam edecek.

Shaughnessy, 2016 yılının Ocak ayında, EMEA'ya CEO olarak atandı. Daha önce ise 2012 yılında Zurich İngiltere'nin CEO'su olarak gruba katılmıştı. Shaughnessy'den boşalacak koltuğa AXA'nın UK & İrlanda CEO'su Amanda Blanc geçiyor. Temmuz 2016'dan bu yana Axa'nın UK & İrlanda CEO'su olan Blanc, 2011 yılında Axa'nın UK & İrlanda yönetim kuruluna katıldı. Blanc, daha önce Chartered Insurance Institute'a başkanlık yaptı ve aynı zamanda İngiliz Sigortacılar Birliği'nin yönetim kurulunda yer aldı.

Öte yandan Axa, Asia Kurumsal Çözümler birimine liderlik etmek için Zurich'ten Leong'ı işe aldı. Zurich'in Asya Pasifik müşteri, dağıtım ve pazar geliştirme müdürü olan Kevin Leong, Axa Corporate Solutions'ın yeni Asya CEO'su olacak.

  05454124848