Türk Pandi ve I Sigorta A.Ş.

Türk Pandi ve I Sigorta A.Ş. - TURK P and I

Türk Pandi ve I Sigorta A.Ş. - TURK P and I

Türk P ve I Sigorta A.Ş. 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na göre hayat dışı sigorta branşlarında faaliyet göstermek üzere 31.12.2013 tarihinde Ticaret Sicili’ne tescil edilmiştir. Şirketimiz, Sigorta Şirketleri ve Reasürans Şirketlerinin Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik uyarınca, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 18.02.2014 tarihinde Su Araçları Sorumluluk Branşında ruhsatlandırılmıştır.

Türk P ve I Sigorta A.Ş., P&I sigorta alanında Türkiye’de kurulan ilk ve tek şirkettir.

Türk P ve I Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunmaktadır. Yönetim Kurulu 10 kişiden oluşmaktadır. A Grubu hissedarı temsilen 5 Yönetim Kurulu üyesi, B Grubu Hissedarları temsilen 3 Yönetim Kurulu üyesi ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını temsilen 1 Yönetim Kurulu üyesi ile Genel Müdürün katılımı ile 10 üye ile teşekkül etmektedir.

Türk P&I Sigorta’nın yönetim ve hizmet anlayışı; denizcilik sektörünün güncel ihtiyaçlarını gözetmek, sigortalılarının branşları ve riziko gruplarına özel, çözüm odaklı hizmet sunmaktadır.

Türk P&I sigorta etik değerleri ve pazarlama faaliyetleri ile P&I sigorta alanında hem ulusal hem de uluslararası pazarda yarattığı rekabetçi dinamizm ve farklılıkla kısa sürede yolcu taşıyan gemilerde pazarın yüzde 90’ına hizmet sağlamayı başarmıştır.

Güçlü reasürans yapısı ile dünya genelinde teminat limitini 1 Milyar Amerikan Doları’na yükselten Türk P&I sigorta, Avrupa Birliği Bayrak Devletleri tarafından onaylı olup aynı zamanda Karadeniz ile bir çok Afrika ülkesi dahil 145 ülkede 370’in üzerinde uluslararası temsilcilik ağıyla dünyanın her yerinde 7/24 hizmet sağlamaktadır.

9 yıllık süre içinde 4500'ü aşkın su aracı Türk P&I Sigorta’nın şemsiyesi altında güvenle seyir yapmaktadır.

Şirketimiz prim üretimini doğrudan ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Sigorta Aracıları tarafından gerçekleştirmektedir.

  05454124848