↓ Online Poliçe Satın almak için Turuncu Butona Tıklayarak Acentemizden Anında Poliçenizi alın ↓

→ ONLİNE POLİÇE ←

Yapay Zeka Sigortacılıkta Oyunu Değiştirecek

Fransız reasürans şirketi Scor Se'nin CEO'su Denis Kessler, yapay zekanın (AI) re / sigorta sektöründe oyunu değiştireceğini söyledi.

Scor CEO'su Denis Kessler, intelligentinsurer'de yer alan makalesinde, yapay zeka (AI) ve veri toplama alanındaki gelişmelerin sigorta şirketleri arasındaki bilgi asimetrisini tamamen değiştireceğini ve re / sigorta sektöründe de bunun paralenin de oyunun değişeceğini söyledi.

Asimetri, stratejik davranışlara yol açar. Sigortacı, sigortalıların nasıl davranacağını anlamak için anketler, gözlemler ve istatistikler yoluyla maksimum veri miktarını çıkarmaya çalışır. Sigortalı, kendi adına, riski hafife almak, iddianın değerini en üst düzeye çıkarmak ve fiyat sistemini kendi avantajına göre manipüle etmek için stratejik konumlandırma yoluyla çaba gösterebilir. Kessler makalesinde, AI ve veri toplama konusundaki gelişmelerin, sigorta işlemine kapsamlı ve dinamik bir gözle görülebilirlik getirerek bu asimetriyi tamamen değiştirmeye devam ettiğini savunuyor. Bilgilerin daha önce eksik, statik, parçalı ve gecikmeli olmasına rağmen, büyük verilerin yeni çağında, kapsamlı, çoklu kaynaklardan erişilebilen, kaliteye göre sıralanan ve gerçek zamanlı olarak sunulan bilgilere erişim sağlanır. Dahası, önceden bilgi edinme maliyetlerinin yüksek olması asgari masrafa indirgenmiştir. Kessler, bilgilerin bir meta haline geldiğini ve AI'nın hepsini işleme koymamızı sağlayacağını söyledi.

  05454124848