Unico Sigorta 3 Yılda Şirketi Kâra Geçirdi

Unico Sigorta’nın yeni yönetimi, Aviva Sigorta dönemi sonrası 3 yılda şirketi kâra geçirmeyi başardı.

Unico Sigorta, hayat dışı üretim yapan ilk 20 şirket içerisinde en çok büyüyen 3 şirketten biri olarak, Aviva Sigorta dönüşümünün 3. yılında yeni yönetimiyle şirketi kâra geçirmeyi başardı.

2017 yılında uygulanmaya başlayan trafik sigortasındaki tavan fiyat ve havuz uygulamalarının yanısıra yaz aylarında yaşanan doğa olayları, sigorta şirketleri için yılın oldukça zorlu geçmesine neden oldu. Sektörün deneyimli ve dinamik markası Unico Sigorta, bu konjonktürde attığı emin adımlar ve dijitalleşme stratejisiyle birlikte hayat dışı branşta en çok büyüyen 3 şirketten biri olarak, kendi rekorunu kırdı ve kârlılığa dönüş yaptı.

İş Ortaklarımıza ve Çalışanlarımıza Teşekkürler

2017 yılına ilişkin finansal sonuçların ana performans göstergelerindeki hızlı ve kârlı büyümeyi ortaya koyduğunu belirten Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu: “Markamızın değişimiyle birlikte son 3 yıldır ciddi bir yeniden yapılanma ve dönüşüm içerisindeydik. Ancak bu süreçte üretimimizi 3 katı artırdık ve 2017 yılında %56 büyüdük. Bu başarıyı yakalamamızı sağlayan ve bizimle birlikte bu yolda yürüyen iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 2018 yılında da, bugüne kadar başarılarımızın bize verdiği güç ile başarılarla dolu bir yıl hedefliyoruz.” dedi.

  05454124848