Türk Nippon Sigorta acentelerini Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’a Götürdü

Türk Nippon Sigorta, 19-22 Kasım tarihleri arasında acentelerini Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a götürdü.

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, Genel Müdür Yardımcısı Cem Ekiz, Satış & Pazarlama Grup Müdürü Yasemin Özel ve Teknik & Hasar Grup Müdürü Murat Dinç’in de katıldığı seyahat, masal şehri Prag’da panoramik bir şehir turuyla başladı. Acenteler Prag şehrinin tarihi güzellikleri, Başbakanlık binası, küçük mahalle, Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, Astrolojik Saat, Aziz Vaclav Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, eski belediye sarayı ve Barut Kulesi’ni görme şansını yakaladı.

Acenteler daha sonra Çek topraklarındaki en ünlü Nazi kamplarından olan “Terezin” toplama kampını ziyaret etti. Küçük bir kale koruma sistemi olarak inşa edilen ve başlarda hapishane olarak kullanılan, 1940’ta ise Nazilerin eline geçerek toplama kampına dönüştürülen Terezin’i gezen Türk Nippon Sigorta ekibi, tarihteki en büyük soykırımlardan birinin yarattığı yıkımı gözleriyle görmüş oldu.

Ertesi gün yapılan Karlovy Vary turunun ilk durağı “Krušovice Kraliyet Bira Fabrikası” oldu. 1581’den önce kurulan ve 1583 yılında Krallık tarafından satın alınan Krušovice üretim merkezinde acenteler, burada üretilen biraların tadına bakma imkanı da buldu. Fabrikanın ardından; içinden geçen dar nehri, etrafını kuşatan ormanları, temiz havası, şifalı sıcak su kaynakları ve hepsi birbirinden muhteşem Barok köşk ve otelleriyle, geçmişte olduğu gibi günümüzde de ziyaretçilerin rağbet ettiği bir termal kent olan Karlovy Vary’de ünlü yapılar, oteller ve termal havuzlar gezildi.

Tarih kokan Prag şehrinden keyifli anılarla dönen acenteler, bir sonraki seyahatte yine bir araya gelmek için sözleştiler.

  05454124848