Trafik ve Kaskoda Karlılık Düştü

 

Danışmanlık şirketi Odin Financial Advisors Direktörü Berk Şener’e göre sigorta sektöründe kartlar yeniden dağıtılacak. “Zorunlu trafik ve kaskoda kârlılık düştüğü için sektörde alternatif çözümler yaratılması gerekiyor” diyen Şener, sektörü “Sigortacılıkta yeniden hareketlenme olabileceğini düşünüyorum. Mevcut oyuncular konsolide olabilir veya daha önce Türkiye’ye girmemiş egzotik yatırımcılar gelebilir. Farklı bir enstrüman sunabilecek, veriye dayalı; online satışı güçlü sigorta şirketleri pazara girebilir” ifadeleriyle değerlendirdi. 

2006’dan beri 4 milyar dolarlık 30 işleme aracılık eden Odin Financial Advisors’ın Direktörü Berk Şener ile Türkiye’deki birleşme ve satın alma ihtimallerine ilişkin olarak “Geçen sene 10 milyar dolarlık işlem oldu. Bu sene de (Doğan Holding ve olası Denizbank işlemi hariç) aynı rakamı bekliyorum. Çünkü, geçen sene nasıl bir ortam varsa bu sene de çok benzeri var” dedi. 

Dünya gazetesinden Jülide Yiğittürk Gürdamar’ın haberine göre, şirket olarak 5 işleme aracılık yapmayı hedeflediklerini de kaydeden Şener, “Toplamı 300 milyon dolarlık, ortalama 50 milyon dolarlık işlemler yapacağız. Yurt dışında da satın alma konusunda Türk şirketlerini temsil ediyoruz. Bu yıl böyle bir işleme aracılık yapabiliriz. Özellikle, Hollanda, Belçika, Almanya, İngiltere, İtalya gibi ülkeler radarımızda” dedi. 

  05454124848