TOBB SAİK yönetimi, yönetmelik değişikliği ile ilgili sektör temsilcilerinden görüş istedi

TOBB SAİK yönetimi SEDDK’nın hazırladığı yeni yönetmelik taslağı ile ilgili görüş ve önerileri 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına bekliyor.

TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) acentelere olumsuz etkileri olabilecek maddelerin yer aldığı 9 Mayıs tarihli yönetmelik değişikliğine itiraz etmişti. İtirazlar doğrultusunda yeni bir taslak hazırlayan SEDDK, SAİK’ten söz konusu taslağa ilişkin görüş ve öneri talebinde bulundu. SAİK görüş ve önerileri almak üzere sektör temsilcilerinden 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına dönüş bekliyor. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Sayın Yetkili,

Bilindiği üzere, “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik”te 9 Mayıs 2020 tarihinde değişiklik yapılmış olup, söz konusu Yönetmelikte olumsuz değerlendirilen hususlara ilişkin İcra Komitemiz ilgili merciler nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuştur.

Bu kapsamda, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yeni bir Yönetmelik Taslağı hazırlanmıştır. İcra Komitemizin konuya ilişkin çalışmalarında değerlendirilmek üzere, söz konusu Taslağa ilişkin Derneğiniz görüş ve önerilerinin en geç 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına göndermenizi rica eder, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi”

  05454124848