Sompo Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası’nda COVID-19’u teminat altına aldı

Türkiye’deki ilk Koronavirüs teminatlı Yurtdışı Seyahat Sigortası’nı geliştiren Sompo Sigorta, şimdi de öğrenim görmek için yurt dışına çıkan öğrencilere yönelik sunduğu Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası’na COVID-19 teminatını dahil etti. Sompo, diğer sigorta şirketlerinden farklı olarak yurtdışında herhangi bir risk gerçekleştiğinde, limitler dahilinde poliçe sahibi yerine gerekli ödemeleri yapıyor. 

Sompo Sigorta, müşterilerinin Koronavirüs ile birlikte değişen ihtiyaçları doğrultusunda eğitim amacıyla yurtdışına giden öğrencilere yönelik sunduğu Yurtdışı Eğitim Seyahat Sigortası ürününe, COVID-19 teminatını dahil etti.

Konu ile ilgili bilgi veren Sompo Sigorta Özel Ürünler Direktörü Serdar Aybay; “Pandemi döneminde Türkiye, sağlık sistemi ve hastane yeterliliği bakımından oldukça iyi bir sınav verirken, Avrupa ülkelerinde tam tersi durumlar yaşanıyor. Bu süreç, Avrupa ülkelerindeki sağlık sisteminin ne kadar yetersiz olduğunu bizlere gösterdi. Dolayısıyla aileler çocuklarının eğitim için yurt dışına gitmesinden dolayı endişeliler. Diğer taraftan ülkemizde ücretsiz olan COVID-19 tedavisi, Avrupa’da oldukça yüksek maliyet oluşturuyor. Bu gerçeklerden hareketle biz de, ailelerin bu endişelerini en aza indirgemek ve öğrencilerimizin karşılaşacağı olumsuz durumları ortadan kaldırmak amacıyla Yurtdışı Eğitim Seyahat Sigortası’na COVID-19 teminatını dahil ettik” dedi.  

‘Risk gerçekleştiğinde kuruma ödemeyi biz yapıyoruz’

Aybay, “Seyahat sigortasında Türkiye’nin lider şirketi olarak, müşterilerimizin günümüz koşulları doğrultusunda farklılaşan ihtiyaçlarına yönelik en kapsamlı poliçeleri sunmak, kurulduğumuz ilk günden beri önceliğimiz oldu. Bu bakış açısıyla kapsamını COVID-19 tedavisiyle genişlettiğimiz Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ürünümüz özellikle son iki ayda yoğun ilgi görüyor. Bu yoğun ilginin en önemli nedenlerinden birisi, sunduğumuz poliçenin müşterimizi yurt dışında maddi anlamda da koruması. Genel uygulamada sigorta şirketleri risk gerçekleştiğinde ödemeyi sigortalının yapmasını ve sonrasında tedaviye ait faturaları şirkette gönderilmesini ister. Şirket olarak farkımız işte burada ortaya çıkıyor. Yurtdışında herhangi bir risk gerçekleştiğinde limitler dahilinde ödemeyi sigortalımız değil, kurumla irtibata geçerek direkt biz karşılıyoruz. Sigortalımız tedavisini olup bu tedaviye ait ödeme yapmadan kurumdan ayrılıyor. Bu nedenlerle uzun yıllardır Erasmus öğrencileri tarafından ilgi gören ürünümüze COVID-19 tedavisinin de dahil edilmesiyle her ailenin almak isteyeceği bir ürün haline geldi” şeklinde konuştu.  

‘Refakatçinin seyahat ve konaklama giderleri de karşılanıyor’

Aybay, Yurt Dışı Seyahat Sağlı Sigortası kapsamında teminatlar ve limitler dahilinde sigortalının hastalanması veya yaralanması durumunda kişiye refakat edecek bir aile üyesinin seyahatini ve konaklamasını da karşıladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Koronavirüs dolayısıyla oluşacak tıbbi ve yatarak tedavi giderlerini teminat limitleri dahilinde karşılıyoruz. Ayrıca sigortalının aile üyelerinden birinin vefat etmesi halinde, sigortalının ülkeye dönüş seyahatini de organize ediyoruz. Dileriz ki; öğrencilerimiz eğitimlerini sağlıklı ve mutlu bir şekilde sürdürür ancak beklenmedik bir sağlık sorunu ile karşılaşmaları durumunda her zaman onların yanındayız.”

  05454124848