Sompo, yeni Avrupa takımını açıkladı

Sompo International’ın hayat dışı sigorta şirketi olarak faaliyetini gösteren Sompo Global Risk Solutions Avrupa sigorta pazar için Londra merkezli yeni bir ekip oluşturdu.

Sompo International’ın bir uzmanlık alanı olan ve hayat dışı sigorta şirketi olarak faaliyetlerini sürdüren Sompo Global Risk Solutions (GRS), Avrupa sigorta pazarına hizmet vermek üzere tasarlanmış yeni bir Londra merkezli ekip oluşturdu.

Sompo’nun bu girişimi ABD ve Meksika’da faaliyet gösteren şirketlere çok hatlı yetenekler sunan Sompo GRS’nin büyümesini desteklemeyi de amaçlıyor. Sompo GRS’nin Avrupa ayağı hayat dışı sigortalar alanında ürünler sunacak. Kurulacak yeni ekibin lideri ise Sompo GRS Avrupa Başkanı Adam Bergen olacak.

Sompo GRS CEO’su Michael Chang konuyla ilgili, “ABD ve Meksika gibi pazarlarda yarattığımız ivmeyi, Avrupa pazarında riskli müşterilerin risk yönetimi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde konumlandırdığımız için heyecanlıyız. Bu genişleme, Sompo GRS’nin ABD merkezli çok uluslu şirketlere ve bölgede faaliyet gösteren diğer şirketlere risk yönetimi konusundaki bütünsel yaklaşımımızı sunmak için Sompo International’ın kapsamlı Avrupa perakende broker ağı aracılığıyla doğrudan çalışmasını sağlıyor” dedi.

  05454124848