Sompo Uluslararası Perakende Operasyonlarını Birleştirdi

Bermuda merkezli sigorta şirketi Sompo International Holdings, Japonya dışındaki Sompo Holdings'in tüm operasyonlarını entegre edecek yeni bir perakende platformu başlattığını duyurdu.

ompo, Japonya dışındaki tüm uluslararası işletmeleri 2020 yılına kadar Sompo International (SI) 'nın mülkiyetine getirmeyi planladığını açıkladı. Şirket, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya ve Okyanusya, Orta Doğu ve Afrika'da 32 ülkeye yayılmış 45 lisansa sahip varlığa sahip.

Şirkete göre, hareket şu andaki ticari mülk ve zayiat işleri ile Sompo Holdings'in yurtdışı perakende işletmelerinin farklı iş ve operasyonel ihtiyaçlarını yansıtıyor.

Sompo International kısa bir süre önce Sompo Amerika'nın iş operasyonları ve personelinin entegrasyonunu tamamladı ve önümüzdeki aylarda Sompo Japan Nipponkoa Sigorta Şirketi'nin (SJNKE) entegrasyonunu tamamlaması bekleniyor. Yeni perakende platformu sayesinde, Sompo Holdings dünyanın dört bir yanındaki tüm perakende sektöründeki işletmeler için yeni bir Eco Sistemi fonksiyonu başlatmayı planlıyor ve bu da ülkeler arasında uzmanlığı paylaşıyor ve gelecekteki ürünlerin ve altyazı modellerinin geliştirilmesi üzerinde işbirliği yapıyor. Sompo Holdings'in başkanı ve CEO'su Kengo Sakurada: “Vizyonumuz, ilk gerçek küresel entegre sigorta ve reasürans işini kurmak. Geçen sene, John Charman'ın önderliğindeki SI, tüm uluslararası ticari mülkiyet ve zayiat ürünleri için gözetim altındaydı." dedi.

Öte yandan Sompo International, Patrick Cove'un küresel özel reasürans ekibine küresel havacılık reasüransı başkanı olarak katıldığını açıkladı. Cove, havayolu tekne ve sorumluluğu, uçak üreticilerinin ürün sorumluluğu ve genel havacılık risklerinden sorumlu olacak. Cove, Sompo'ya katılmadan önce, Qatar Re'de havacılık ve denizcilik reasüransı sorumlusu olarak çalışıyordu.

  05454124848