“Sigorta sektörüne insan kaynağı sağlıyoruz”

İş hayatında şirketlerin başarı unsurunun insan kaynakları, bireysel başarının anahtarının da mesleği sevmek olduğunu dile getiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı, “İş dünyamızı ve ekonomimizi geliştirecek yeni nesiller yetiştiriyor; aynı zamanda sigorta sektörüne de donanımlı gençlerden oluşan insan kaynağı sağlıyoruz” dedi.

İş hayatında şirketlerin başarı unsurunun insan kaynakları, bireysel başarının anahtarının da mesleği sevmek olduğunu dile getiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı, teorik eğitimin yanında üniversite olarak verdikleri uygulamalı eğitim ve hem grup bünyesindeki şirketler, hem de dost şirketlerde sundukları staj imkanları ile öğrencilerine mesleği tanıma fırsatını mezun olmadan verdiklerini belirtti. Aynı zamanda Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde Güçlü bir akademik kadro ile verdikleri etkin eğitimin yanı sıra, uluslararası standartlarda, keyifli ve konforlu kampüs ortamları tasarlamaya da önem verdiklerini aktarırken, “Geleceğimiz olan gençlerimiz için tüm imkânlarımızı seferber ediyor, bir nevi bizler de onların geleceğini sigortalıyoruz” dedi.

‘Öğrencilerin geleceklerini sigortalıyoruz’

Nihat Kırmızı, üniversite olarak eğitim anlayışlarının, öğrencilerini iş hayatına hazırlayan bir akademik hayat olduğunu vurguladı. “Gençlerin hayata hazır olabilmeleri için lokomotif şirketimiz Doğa Sigorta beraberinde diğer kurumlarımız; hastanemiz, gıda şirketlerimiz ve dost şirketlerin de işbirliği ile öğrencilere eğitim gördükleri alanlarda bu kurumları laboratuvar olarak değerlendirme fırsatı sunuyoruz. Birçok farklı alanda şirketlerimiz ve iş birliklerimiz ile mezunlarımıza staj ve iş imkanı yaratıyor, böylelikle öğrencilerimizin geleceklerini sigortalıyoruz” diyen Kırmızı, eğitimin en önemli unsurlarının sırasıyla gözlem, araştırma ve uygulama olduğunu dile getirdi. Sigorta sektörünün aslında sadece sigortacılık eğitimi alan profesyonellerden oluşmadığını da hatırlatan Kırmızı, “Şirketimizden örnek verdiğimizde; genel müdürümüz mimar, üst yönetimimizde mühendisler bulunuyor, sağlık sigortalarında sağlık profesyonelleri görev alıyor, hukuk departmanı hukukçu ve avukatlarımız ile yürüyor. İşin özünde sigorta sektörü birçok farklı eğitim alanına istihdam sağlıyor” açıklamalarında bulundu.

‘İş dünyamızı ve ekonomimizi geliştirecek yeni nesiller yetiştiriyoruz’

“Üniversitemizde zengin bölüm alternatifleri sunuyoruz. İş dünyamızı ve ekonomimizi geliştirecek yeni nesiller yetiştiriyor; aynı zamanda sigorta sektörüne de donanımlı gençlerden oluşan insan kaynağı sağlıyoruz” diyen Kırmızı, “Ülkemiz konumu gereği, coğrafi olarak uluslararası eğitime yatkın bir ülke. Son yıllarda ülkemize çok fazla yabancı öğrenci geliyor, kültürler arası etkileşimler artmaya başladı. Bu durum kültür birliği sağlayarak ülkemizin de ileri gitmesini kolaylaştıracak” şeklinde konuştu. Öğrencilerin eğitim hayatı için tavsiyelerde bulunan Kırmızı, “Mutlu olacağınız ve iyi yapacağınız her işte başarılı olursunuz. Başarının anahtarı sevmek. Yaptığınız işi sevip ve eğitimini iyi alıp deneyimle birleştirerek herkesin önüne geçebilirsiniz. Öğrenciler mezun olduktan sonra sıfırdan başlamamalı, iş hayatına önde başlamalı. Bizim de öğrencilerimiz için hedefimiz bu yönde. Bu doğrultuda uygulama alanları sunuyoruz” diye konuştu.

  05454124848