Ray Sigorta’ya Yeşil Ofis Sertifikası

 

Ray Sigorta, doğaya duyduğu saygıyı gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile kanıtladı. Yeşile ve doğaya verdiği önem çerçevesinde Genel Müdürlük binasında ciddi tasarruf uygulamalarını hayata geçiren ve WWF Türkiye ofisinin yürüttüğü Yeşil Ofis Projesi’ne dahil olan Ray Sigorta, Genel Müdürlük binası için Yeşil Ofis Sertifikası aldı.

Proje kapsamında, çalışanlarını mailing yoluyla ve afişlerle tüketim hakkında bilinçlendiren Ray Sigorta, ofiste tam bir dönüşüm hareketi başlattı. Ampul, su bataryası gibi elektrik ve su tüketimini etkileyen materyaller tasarruflu modellerle değiştirilirken, şirket içinde yapılan baskılar takip edilerek, kağıt kullanımı azaltıldı. Atıklar için ofise geri dönüşüm kutuları yerleştiren Ray Sigorta aynı zamanda temel kağıt tüketiminin azaltılması için ürün teklif ve poliçe metinlerini yalınlaştırılarak, sigorta poliçelerini kısalttı. Yapılan bu değişiklikler sonucunda 2017 yılında Genel Müdürlük ofisinde hem elektrik ve su kullanımında hem de kağıt tüketiminde kayda değer oranda tasarruf elde edildi. Türkiye genelinde poliçe için kullanılan kağıt miktarının azaltılmasıyla beraber Ray Sigorta 2 bin 500 ağaçtan fazlasını kurtarmış oldu.

Konu ile ilgili konuşan Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Şirket olarak enerji kaynaklarımızı tasarruflu kullanmayı ve iklim değişikliği ile olan mücadelede yerimizi almayı bir hedef olarak belirledik. Doğal kaynaklarımızın doğru ve verimli kullanılmasını bir görev olarak kabul ettik. Doğaya olan duyarlılığımızı Yeşil Ofis Sertifikası ile kanıtladığımız için gurur duyuyoruz. Projeyi 2018 yılında genişletecek ve Türkiye genelindeki tüm ofislerimizde tasarruf sağlayacağız” dedi.

  05454124848