OSEM ve OSS İşbirliği Genişliyor

 

Otomotiv sektörü yenileme pazarının önemli sivil toplum kuruluşu, Automotive Aftermarket Distributors FIGIEFA'nın Türkiye temsilcisi OSS (Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği) ile sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standartlarını yukarıya çekmeyi hedefleyen OSEM arasındaki işbirliği genişliyor.

OSS’yi temsilen OSEM’i ziyareti eden OSS Derneği Başkanı Rıza Şahin, Genel Sekreter Ziya Özalp, Genel Koordinatör Orçun İstanbulluoğlu ile OSEM Genel Müdürü Bener Yıkılmaz ve Operasyon Direktörü Ekrem Çankırlı’nın katıldığı toplantıda, işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilebilecek ortak projeler değerlendirildi. Görüşme sonunda OSEM’in Tarafsızlık Komitesi ile Teknik Komitesi’nde OSS’nin temsil edilmesine karar verildi.

OSEM Teknik Komitesi’nde sigorta şirketlerinin temsilcilerinin yanı sıra sektörün diğer sivil toplum kuruluşları olan TOBB SEİK, OSD,TAYSAD, ODD, OYDER, ÖSEBİR yetkilileri yer alıyor. OSS’nin de katılımı ile güçlenen OSEM Teknik Komitesi sektörü kucaklayan bir yapıya büründü ve hem otomotiv sektörünün hem sigorta sektörünün aynı platformda olmasına zemin hazırladı. 

 

  05454124848