Mapfre Sigorta Dünya Saati Uygulamasına Destek Verdi

 

Mapfre Sigorta, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde bu yıl 24 Mart’ta gerçekleştirilen ve 35 ülkeden 2 milyar insanın katılımıyla dünyanın en büyük çevre hareketi olan Dünya Saati (Earth Hour) uygulamasına destek verdi.

Mapfre Sigorta, 24 Mart’ta “Dünyaya Bağlan” sloganıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye önderliğinde düzenlenen Dünya Saati etkinliğine destek verdi. 24 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte Mapfre Sigorta, İstanbul Şişli’deki Torunlar Tower’da bulunan merkez ofisinin ışıklarını bir saatliğine kapatarak bu büyük çevre hareketine katıldı.

Dünya Saati uygulaması, 2007 yılından beri dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından gerçekleştiriliyor. Etkinlik çerçevesinde dünyanın en görkemli yapıları, köprüler, şirket binalarının ışıkları bir saatliğine kapatılarak iklim değişikliği, kaybolan biyolojik çeşitlilik, doğal kaynakların tükenmesi gibi dünyanın karşı karşıya olduğu önemli sorunlara dikkat çekiliyor. 

  05454124848