İTÜ Çekirdek’te Güneş Sigorta ve Vakıf Emeklilik’in katılımıyla kişiselleştirilmiş uygulamalar konuşuldu

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, sigorta sektörünün öncü firmalarıyla başlatılan InsurTech Programı’nın bir uzantısı olarak, sektörü daha yakından tanıyıp, fırsatları yakalamak isteyen girişimcileri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nda buluşturdu.

Program kapsamında düzenlenen “Kişiselleştirilmiş Deneyim Sağlayan Uygulamalar” etkinliği Güneş Sigorta ve Vakıf Emeklilik yöneticilerinin katılımıyla 06 Ağustos 2020, Perşembe günü İTÜ Çekirdek YouTube kanalından canlı olarak gerçekleştirildi.

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarının hayata dokunan teknolojiler geliştiren girişimcileri destekledikleri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında yürütülen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik serisinin bir parçası olan “Kişiselleştirilmiş Deneyim Sağlayan Uygulamalar” semineri 06 Ağustos 2020,Perşembe günü gerçekleştirildi. İTÜ Çekirdek YouTube kanalından canlı olarak yayınlanana etkinliğe; Güneş Sigorta Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, Güneş Sigorta Bankasürans Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Karakaya, Vakıf Emeklilik Pazarlama Yönetimi ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan ve Vakıf Emeklilik Dijital Dönüşüm Müdürü Ersin Al katıldı.

Etkinlik kapsamında Türkmen, Karakaya, Sinan ve Al yeni nesil teknolojilerin sigorta sektöründeki yaratacağı değişim ve fırsatlara dair bilgiler verdi, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

1 MİLYON LİRA ÖDÜL

İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi ve İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirdi. Program sigorta sektörüne değer katacağına ve geleceğin teknolojilerini üreteceğine inanan girişimcileri bekliyor. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere toplamda 1 milyon TL ödül cansuyu olarak verilecek.

  05454124848