İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanlığına Hüseyin Duru Seçildi

 

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi seçimlerini ASİAD, AVSAD, SAB ve PASAD'ın kurduğu Meslek İçin Elele Platformu seçimleri kazandı. İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanlığına Meslek İçin Elele Platformu'nun adayı olan Hüseyin Duru seçildi.

İstanbul Ticaret Odası, aralarında Sigortacılık Meslek Komitesi’nin de yer aldığı tüm meslek komiteleri dün (9 Nisan 2018) seçime gitti. Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan Sigortacılık Meslek Komitesi seçimlerinde 3 aday yarıştı.

Eski ASİAD Başkanı Hüseyin Duru‘yu aday gösteren ASİAD, AVSAD, SAB ve PASAD’ın kurduğu Meslek İçin Elele Platformu, 519 oy alarak seçimi kazandı. Levent Korkut başkanlığında seçimlere ekip olarak giren Acentelerin Sesi, seçimi kazanan Duru’dan 40 oy az alarak 479 oy ile ikinci oldu. Başkan adayı olacağını 7 Nisan’da açıklayan Uğur Onur Koca ise 24 oy alarak sonuncu oldu.

Ne olmuştu?

Başkanlığını Doğan Şen‘in yaptığı SAB, başkanlığını Necmi Üze‘nin yaptığı PASAD ve başkanlığını Veysel Eren‘in yaptığı ASİAD, başkanlığını Eyüp Çelik‘in yaptığı Avrasya Sigorta Acenteleri Derneği (AVSAD) ile birleşerek seçimlere girme kararı almış başkan adaylarının Hüseyin Duru olduğunu açıklamıştı.

Acentelerin Sesi, İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut başkanlığında ekip olarak aday olacaklarını açıklamıştı. Ardından İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD), Tekli Sigorta Acenteleri Derneği (Teksader), TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi üyeleri ile Sigorta Eksperleri Derneği (SED) ve Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı’nın yönetim kurulları Korkut’u destekleme kararı almıştı.

  05454124848