İspanya’da Zeytin Çiftçilerine Parametrik Sigorta

İspanya'daki en büyük mesleki tarım derneğine, Lloyd's'un aracılarından Meteo Protect üst üste ikinci bir yıl boyunca parametrik sigorta sunacak.

Koruma, 22.000 zeytin çiftçisini, zeytin alanlarındaki aşırı sıcaklıkların mali sonuçlarından korumak için tasarlandı. Genç Çiftçiler Tarım Birliği (Asaja) üyeleri, iklim ile ilgili risklere karşı dayanıklılıklarını artırmak için Meteo Protect tarafından tasarlanan ve yönetilen tamamen özelleştirilmiş parametrik hava sigortası sağlayan özel bir hava sigortası platformuna erişiyor. Söz konusu güvence ilkbahar mevsimlerindeki çiçeklenme döneminde zeytinlerde (sulanan ve sulanmayan) sıcak çarpmasının mali sonuçlarını içeriyor.

Asaja sözcüsü Luis Carlos Valero, “Üyelerimiz için bu iklim sigortasının karşılanabilirliğini ve gerekliliğini gerçekleştirmek için, İspanya'nın Huesa bölgesindeki bir zeytin çiftliği örneğine bakabiliriz. Hektar başına 60 eurodan az bir bütçe ile üye çiftçimiz 30 Mart ila 30 Haziran arasında dört günden fazla sıcaklık 36 dereceyi aşması durumunda hektar başına 1000 euro ödeme alacak" dedi. 

  05454124848