Hoşben Sigorta’da Yeni Nesil Start Verdi

 

Acentem Sigorta Aracıları Derneği (ASİAD) Disiplin Kurulu Yedek Üyesi ve Hoşben Sigorta'nın sahibi Hasan Hoşben, şirketini, kızları Gamze Hoşben Evren ve Hande Hoşben Şişmanoğlu ile birlikte yöneteceğini yayınladığı bir mesajla kamuoyuna duyurdu.

Hoşben Sigorta’nın sahibi Hasan Hoşben, şirketinin geleceğini ilgilendiren kararıyla ilgili yayımladığı mesajında 45 yıldır sigortacılık sektöründe olduğunu hatırlatarak çocukları Gamze Hoşben Evren ve Hande Hoşben Şişmanoğlu ile beraber, onların desteğini de alarak yeni bir yola girmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Baba Hoşben, “Bu meslekle büyüttüğüm, okuttuğum çocuklarımın sigorta sektöründe hizmet etmeleri ve şimdi kendi çocuklarını benim gibi yetiştirecek olmaları bana gurur veriyor” dedi.

Konuyla ilgili “Büyüyen ailelerimizle beraber el ele vererek babamızın koyduğu ilk tuğlanın üzerine daha güçlü olarak yenilerini inşa etme hevesindeyiz” ifadesini kullanan Gamze Hoşben Evren “Hedefimiz 45 yıllık emek yapımızı uzun yıllar başarı ile büyütmek” diye konuştu. Şirketin hedeflerini açıklayan Hande Hoşben Sişmanoğlu “Değişen tüketici ihtiyaçları ve online satış kanalları bizlerin dikkatini çekmekte ve bizler de babamızın önderliğinde bu yönde adınlar atmayı hedefliyoruz” dedi.

Hasan Hoşben’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Yeni kan, yeni ruh.

Şahsım olarak 1973’ten bugüne çırak olarak başladığım bu sektörde şimdi usta olarak kızlarımı eğitiyorum. Birlikte yıllardır severek emek verdiğim sigortacılık sektöründe büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. 45 yıldır sigortacılık sektöründeyim. Şimdi çocuklarımla beraber onların sonsuz desteğini de alarak yeni bir yola girmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Bu meslekle büyüttüğüm, okuttuğum çocuklarımın sigorta sektöründe hizmet etmeleri ve şimdi kendi çocuklarını benim gibi yetiştirecek olmaları bana gurur veriyor. Dileğim çocuklarım da ben ve benim gibi sigorta sektörünün gelişmesi için emek veren diğer acente büyüklerimiz gibi araştıran bu doğrultuda girişimlerde bulunan sektörün, yenilenmesi ve yeni çağın gereklerini yerine getirerek sektörümüzün daha da ileri gitmesine katkı sağlayacaklardır.

Gamze Hoşben Evren’in açıklaması şöyle:

2010 yılında Yeditepe Üniversitesi kamu yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra baba mesleğim olan sigortacılık yolunda ilerlemek için ilk adımımı Yapı Kredi Sigorta’da staj yaparak attım. Yaklaşık 1 yıl kadar Yapı Kredi Sigorta’da değişik branşlarda görev alarak ekranın diğer yüzüyle tanıştım. Sigorta işleyişini üretimden hasara detaylı olarak işin uzmanlarından öğrendim.

İlk anneliğim sonrası 4 kız arkadaşımla beraber yeni bir sektörde başarı ile geçen 5 yılın sonunda ikinci kez anne olmakla birlikte baba mesleğim olan sigortacılığa geri döndüm. Büyüyen ailelerimizle beraber el ele vererek babamızın koyduğu ilk tuğlanın üzerine daha güçlü olarak yenilerini inşa etme hevesindeyiz. Hedefimiz 45 yıllık emek yapımızı uzun yıllar başarı ile büyütmek.

 

Hande Hoşben Şişmanoğlu’nun açıklamaları şöyle:

2005 Yılında Bahçeşehir Üniveristesi Finans Ağırlıklı İşletme Bölümünden mezun olur olmaz iş hayatına atıldım. 10 seneden fazla farklı sektörlerde çalıştım. Kurumsal hayatta marka yöneticiliği ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde edindiğim tecrübe ile babamızın kurmuş olduğu şirkete katkıda bulunma gayesindeyim.

Şirketimizi dijital dünyaya ayak uydurmak babamın emekleri ile uluşturduğu Hoşben markasını layığı ile temsil etmek ve yeni nesil sigorta tüketicisi ile buluşturmaya çalışacağız. Bizler şanslı çocuklardık çünkü bugün sektörde en tecrübeli, bu sektörün Türkiye’de gelişmesine baş koymuş kişlerin etrafında büyüdük. Bizler onların çırakları olabilirsek ne mutlu bizlere. Bizden büyüklerin deneyim ve tecrübelerine gıpta ile bakıyor. Onların bizlere açtığı yolda genç nesil olarak katkıda bulunmaya çalışıyor olacağız.

Değişen tüketici ihtiyaçları ve online satış kanalları bizlerin de dikkatini çekmekte ve bizler de babamızın önderliğinde bu yönde adınlar atmayı hedefliyoruz.

  05454124848