Hong Kong’dan Trafik ve Kasko Sigortalarında Blockchain Ürünü

 

Hong Kong Sigortacılar Federasyonu, trafik ve kasko sigortalarında blockchain tabanlı ürünü geliştirmeye başladığını açıkladı.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel yönetim bölgesi olan Hong Kong’da sigortacıların kurduğu federasyon blockchain tabanlı sigorta ürünü geliştirmeye başladı. Hong Kong’da Finansal Hizmetler ve Hazine Müsteşarı olarak görev yapan James Lau, Hong Kong Sigortacılar Federasyonu’nun blockchain teknolojisini kullanarak sigorta ürünü geliştirmeye başlamasından övgüyle bahsetti ve bu ürünün yerel sektör için çok önemli olacağını vurguladı.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Lau, Federasyonun bu hamlesinden övgüyle bahsederken şunları söyledi: “Büyük veri analizinin kullanılması, sigorta şirketlerinin müşterilerin ihtiyaçlarını ve piyasa taleplerini kavramasına yardımcı olacak. Blockchain teknolojisinin kullanımı da iş verimliliğini artırabilir, sigorta şirketlerinin zamanında, doğru verilere kolay ve güvenli bir şekilde erişebilmesini sağlayabilir”

Teknolojinin önemini vurgulayan Lau, “Sigorta sektörünü Insurtech’leri kucaklamak için daha fazla kaynak ayırmaya devam etmeleri için teşvik ediyorum” dedi.

  05454124848