HDI Global Almanya Dışında Büyümek İstiyor

Talanx grubunun sigorta şirketi HDI Global, doğal afetler nedeniyle 2017 yılında karda önemli bir düşüşe rağmen, Almanya'daki ana üssü dışında büyümek istiyor.

intelligentinsurer'de yer alan habere göre, HDI, “2017 yılında doğal felaketlerden kaynaklanan olağanüstü yüksek bir yük” nedeniyle net karda yüzde 62,2 azalma bildirdi. Grubun net geliri, 2016 yılındaki 241 milyon eurodan 2017 yılında 91 milyon euroya düştü.

HDI Global yönetim kurulu başkanı Christian Hinsch, "Ağustos ortasına kadar rakamlarımız hala çok iyi görünüyordu. Ancak, üç kasırga Harvey, Irma ve Maria'dan büyük hasar aldık. Daha sonra Meksika'daki depremler ve diğer doğal olayları da etkiledi. "dedi. Şirketin genel olarak, prim geliri yaklaşık yüzde 4,4 oranında artarak 2017 yılında 4.5 milyar euroya çıktı. Döviz kuru etkilerinin düzeltilmesinden sonra, büyüme yüzde 5.2 oldu. HDI Global içinbüyümenin ana motoru, özellikle Avustralya, Brezilya, İngiltere, Fransa ve Japonya'nın olduğu yurtdışından geldi.

HDI Global ayrıca, hem Almanya'da hem de yurtdışında küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ) ve orta ölçekli işletmelerde büyümeye devam etmeyi planlıyor. Şirket, örneğin spor sigortası ve seyahat sigortası gibi yeni sigorta ürünlerini tanıttı. Ayrıca, HDI müşterilerinin online olarak yeni politikalar çıkarmasını sağlamak için yeni satış platformları oluşturdu. Hinsch, "Son zamanlarda önemli sanayi bölgelerinde Berne ve Lille'de yeni satış ofisleri açtık. Gelecek yıllarda yeni yerlerde yeni satış ofisleri açmaya devam edeceğiz" dedi.

  05454124848