Gülnihan Soydan Howden TMEA Bölgesi’nde Yeni CFO’su Olarak Atandı

 

Sigorta brokerliği sektörünün önde gelen isimlerinden Gülnihal Soydan, Hyperion Sigorta Grubu’nun sigorta brokerliği kolu Howden TMEA Bölgesi CFO’su olarak atandı.

Türkiye’de 2012 yılından bu yana faaliyette bulunan İngiltere merkezli Hyperion Sigorta Grubu’nun sigorta brokerliği kolu Howden’da şirketin bölgesel büyüme stratejisi doğrultusunda yeni bir atama gerçekleşti. Sigorta brokerliği sektörünün önde gelen isimlerinden Gülnihal Soydan, Howden’ın Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMEA) Bölgesi CFO’su olarak göreve başladı.

Kariyerine Arthur Andersen’de vergi danışmanı olarak başlayan Soydan, ardından Hempel Marine Paint A/S’nin Türkiye Şubesi’nde yöneticisi olduğu finans bölümünü kurdu. Global sigorta brokerliği alanında 20 yıla yakın bir süre İnsan Kaynakları, Hukuk ve Uyumluluk ve BT alanları da dahil olmak üzere üst düzey görevler alan Soydan, son olarak sektörün önde gelen şirketlerinden birinde Türkiye faaliyetlerinden sorumlu CFO’luk ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmekteydi.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Gülnihal Soydan, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Sigorta alanında tamamladı. Soydan ayrıca, Serbest Mali Müşavir lisansına, SPK tarafından verilen Kredi Derecelendirme, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı ve Bağımsız Denetçilik sertifikalarına da sahiptir. 

  05454124848