Goldman Sachs Hindistan’da Sigorta Şirketi Almak Üzere Görüşmeler Yapıyor

Finans devi Goldman Sachs'ın Hindistan merkezli Royal Sundaram General Insurance'ın hisselerini satın almak üzere görüşüyor.

Goldman Sachs'ın Hindistan merkezli Royal Sundaram General Insurance'ın hisselerini satın almak üzere görüştüğü bildirildi. Deal Street Asia'da yer alan habere göre, Chennai merkezli sigorta şirketi, bireysel müşteriler için motor, sağlık, kişisel kaza, ev ve seyahat sigortası, KOB odaklı yangın, denizcilik, mühendislik, sorumluluk ve iş kesintisi kapsamı üzerine sigortacılık yapıyor.

Haberde, “Royal Sundaram işin büyümesine yardımcı olacak bir ortak getirmek için önemli bir azınlık hissesi satmak için piyasada bulunuyor. Hisseye ilgi gösteren finansal yatırımcılardan biri Goldman Sachs. İki taraf da görüşüyor" denildi. Royal Sundaram’ın azınlık hisselerini satma isteği ilk olarak Kasım 2017’de bildirildi. Apax ve Carlyle Group’un özel sermaye şirketleri de, söz konusu hisseleri satın almalarıyla ilgilendiklerini bildirmişti.

2000 yılında Royal Sundaram, Birleşik Krallık'taki Royal ve Sun Alliance Insurance Group (şimdi RSA olarak da biliniyor) ile Hindistan'ın Sundaram Finance'i arasında ortak girişim olarak kuruldu. 2015 yılında Sundaram, ortak girişimi satın alarak% 100 Hintli oldu. 2016-17 döneminde sigortacı, bir önceki mali yıla göre% 29 artışla 335,9 milyon ABD Doları prim üretti. 

  05454124848