Generali Sigorta Şirketinden Olumlu Sonuçlar

İtalya merkezli sigorta devi Generali, yüzde 2,3'lük bir artışı temsil eden 4,89 milyar Euro'luk (yaklaşık 7,92 milyar $ SG) bir operasyon sonucu bildirdi. Net kar 2,1 milyar Euro'ya yükseldi ve geçen yıla göre yüzde 1,4'lük bir artış kaydetti. Bu arada, yüzde 92,8'lik birleşik işletme oranı “büyük akranlar arasında en iyisi” olarak tanımlandı.

Generali Group CEO'su Phillippe Donnet, “Bugün sunduğumuz mükemmel sonuçlar, stratejik planımızın geçerliliğini ve etkinliğini bu güncel piyasa bağlamında teyit ediyor. 2018 için belirlediğimiz tüm hedeflere ulaşmak için mükemmel bir konumdayız.” dedi.

Sonuçların ardından şirketin yönetim kurulu, hisse başına 0,85 Euro'luk bir temettü önerdi. Bu rakam 2016'ya göre % 6 artışa işaret ediyor.

Donnet, “Teknik mükemmeliyete odaklanmamız, yatırımlarımızın, varlık ve servet yönetim işimizin sonuçları ve programın iki yıl öncesindeki maliyet düşürme hedefi ile birleştiğinde, çalışma sonuçlarını rekor seviyelere çıkardı. 2017 yılında, yeni varlık yönetimi stratejisinin başlatılması, uluslararası ayak izinin rasyonelleştirilmesi ve Alman işimizin dönüştürülmesi gibi bir dizi önemli projeyi, Grubumuzun genel direncine katkıda bulunan tüm inisiyatifleri hayata geçirdik.” şeklinde konuştu.

Performansı üzerinde durulan şirket, “daha ​​iyi bir yatırım performansı” ve varlık yönetimi bölümünün güçlendirilmesi nedeniyle hayat branşında % 1,8'lik bir artış kaydetti. P & C işletme sonuçları yüzde 4.9 azalırken, bu da doğal felaket kaynaklı 416 milyon euroluk hasar iddiaları kaynaklı olduğu belirtildi.

  05454124848