Generali Belçika Birimini Satışa Çıkardı

İtalyan sigorta devi Generali, Belçika'daki iştirakini 540 milyon euro nakit karşılığında Athora Holding'e satıyor.

İtalyan sigortacı Generali, Belçika merkezli iştirakindeki toplam paylarını 540 milyon euro nakit karşılığında satma kararı aldı. 2018'in ikinci yarısında tamamlanması beklenen satış konusunda Athora Holding ile bağlayıcı bir anlaşma imzalandığu duyuruldu.

Generali, işlemin, grubun coğrafi ayak izini optimize etmek ve operasyonel verimliliğini ve sermaye tahsisini iyileştirmek için genel stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi.

Generali'nin küresel iş kolları ve uluslararası grup CEO'su Frédéric de Courtois: “Bu anlaşma, Grubun dünya çapındaki uluslararası erişimini optimize etmek için süregelen çabalarımızın altını çiziyor. Guatemala, Panama, Kolombiya, Hollanda ve İrlanda'daki operasyonlarımızın satışını açıkladıktan sonra, bu işlem stratejimizdeki bir diğer önemli adımı temsil ediyor. Henüz imzalanmış olan ve halen yürürlüğe konulan anlaşmaların toplam değeri, 1 milyar euroluk ilk hedefimizi aşan 1,1 milyar € 'nun üzerinde bir rakamdır. Bu devam eden girişimi önümüzdeki aylarda disiplinle uygulamaya devam edeceğiz. ” dedi.

Şirkete göre, işlemin Generali'nin Düzenleyici Solvency II oranına yaklaşık 2,6 puan ekleyerek Grubun ödeme gücü pozisyonu üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Generali Belgium'un Grubun net sonucuna katkısı 2017 yılında 22 milyon Euro oldu. Satışın, kapanışta rezerve edilecek olan ve yaklaşık 150 milyon € 'luk grup düzeyinde sermaye kazancı oluşturması bekleniyor.

  05454124848