Doğa Sigorta Büyüme Oranı

Sahip olduğu yaygın acente, servis ve hizmet ağıyla sektörde örnek gösterilen Doğa Sigorta A.Ş, 2017’de sektörün ilk 10 şirketi arasında en yüksek oranda büyümeyi sergiledi. Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine göre; 2017’de sektör ortalamasının üzerinde, %66'lık reel büyüme kat eden şirket, geçen yıl hedeflediği rakamın üzerine çıkarak 1 milyar 491 milyon TL’lik prim üretti. Sunduğu bu başarı tablosuyla, sektöre 4 yıl önce giriş yapmasına rağmen kısa sürede 9’uncu sıraya yükseldi.

Yenilikçi ve vizyoner bakış açısıyla 2014 yılında başladığı faaliyetlerine bugün sektörün en geniş acente ağına sahip olan şirketlerden biri olarak devam den Doğa Sigorta A.Ş, sürdürülebilir büyüme hedefine yönelik alanında liderlik eden bir başarıya daha imza attı. Türkiye Sigorta Birliği’nin açıkladığı veriler, bunun bir göstergesini oluşturdu. 4 yıl gibi kısa bir sürede sektörde 9’uncu sıraya yükselen Doğa Sigorta A.Ş, sağlık, seyahat, trafik, deprem gibi hayat dışı branşlarda sunduğu ürünleriyle sektörde yarattığı farkı,elde ettiği reel büyüme oranı ve prim üretimiyle de bir kez daha kanıtladı.

“BÜYÜMEDEKİ İSTİKRARIMIZI ZİRVEYE TAŞIDIK”

Sektörün en geniş acente ağına sahip olan şirketlerinden biri olarak, acenteleri ve çözüm ortakları iş birliğinde, 2017 yılında sektörde ilk 10 şirket arasında en çok büyüme sergileyen şirket olmayı başardıklarını vurgulayan Doğa Sigorta A.Ş CEO’su Nihat Kırmızı, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Sektöre özellikle hayat dışı branşlarda kazandırdığımız ilklerle her zaman öncü rol üstlenen bir şirket olarak,büyümedeki istikrarımızı 2017 yılında da sürdürerek zirveye taşımayı başardık. Yenilikçi ve vizyoner bakış açısıyla bu seneye ilişkin belirlediğimiz prim hedefimizin üzerinde bir prim üretimi elde ettik. 2017’yi %66.60’lık bir reel büyüme ile kapatmanın gururunu yaşıyoruz.

“TEMKİNLİ VE KARARLI ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

“Kısa sürede hayat dışı prim üretiminde onlarca şirket arasından 9’uncu sıraya yükselerek sektörün çok üzerinde bir büyüme sergiledik. Önümüzdeki dönemde büyüme yönünde temkinli ve kararlı adımlarla ilerleyerek sektördeki konumumuzu yükseltmeyi hedefliyoruz”

SİGORTALILARLA HAYAT BOYU SÜRECEK DOSTLUK KURUYOR

Doğa Sigorta A.Ş., Türkiye’ye yayılmış 8 bölge temsilciliği ve binin üzerinde acentesiyle, kısa sürede Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biri haline dönüştü. Sorumluluğu ve yetkinliği ile müşterilerinin memnuniyetini kazanan Doğa Sigorta A.Ş., sigortalılarla, tüm sigorta ihtiyaçlarına çözüm sunan bir yaklaşımla hayat boyu sürecek bir dostluk kuruyor. Bu kapsamda; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik ve Nakliyat ve Sağlık Sigortası alanlarında çok çeşitli ürünleri sigortalılarla buluşturuyor. Geniş ürün portföyü sayesinde hali hazırda ve gelecekte oluşabilecek her türlü ihtiyaca karşı kişiye özel çözümler üretebiliyor.

2017’nin toplam prim üretimi açıklandı: 46.5 milyar TL

  05454124848