Deniz Sigortacılığı İçin Olumlu Beklentiler İşleri Hızlandıracak

Uluslararası Deniz Sigortaları Birliği (IUMI) başkanı Dieter Berg'e göre, 2018'deki küresel ekonomi için olumlu beklentiler deniz sigortacılığı işini hızlandıracak.

IUMI başkanı Dieter Berg, gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler için tüketim, yatırım ve uluslararası ticarette küresel olarak senkronize bir büyümeyi beklediklerini belirterek, "Bu, deniz sigortası için iyi bir haber, çünkü prim geliri ticaret hacmindeki ve değerdeki büyümeyle bağlantılı" diye konuştu.

intelligentinsurer'de yer alan habere göre, 2017 yılında, kasırgalar Harvey, Irma ve Maria gibi doğal felaketler, deniz sigortacılarına büyük kayıplar verdi. Liman ve terminallerin yanı sıra yatlar ve kargo dahil olmak üzere çok sayıda hasar deniz sigortacılığını olumsuz etkiledi.

IUMI başkanı Dieter Berg, son yenilemelerde primlerin, etkilenmeyenlerin yanı sıra zararlardan etkilenen deniz hatlarının da arttığını belirterek, yumuşak pazarın sona ermesinin sinyali geldiğini ifade etti. Bununla birlikte Berg, jeopolitik riskler, euro bölgesinde sorunlar ve ABD'nin korumacı ticaret politikası gibi bir miktar aşağı yönlü riskler olduğunu da söyledi. Çin, AB ve diğer ekonomilerden yapılan ithalata ağır yük getiren en son ABD tarifeleri, dünyanın önde gelen ekonomileri arasındaki büyük ticaret ihtilaflarını tetikleme riskini taşıyor. 

  05454124848