Bumiputera Şirketi Hızla Batıyor

Endonezyalı sigortacı Bumiputera'yı kurtarması planlanan sermaye enjeksiyonu getirecek bir anlaşma da çöktü ve şirket hızla batıyor.

Sorunlu Endonezyalı sigortacı Bumiputera için hayat kurtarıcı bir sermaye enjeksiyonu getirecek bir anlaşma çöktü ve şirketi daha da gerginlik içinde bıraktı. insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, varlıklarından daha fazla borç alan ve Finansal Hizmetler Makamının (OJK) kontrolünde olan Bumiputera'yı kurtarma planı, Evergreen Invesco'nun sigorta şirketi için bir holding şirketi satın almasıyla ilgiliydi.

Endonezya hükümeti, Bumiputera’nın kamu mükellefi paraları olmaksızın sıkıntılarını çözme konusunda kararlı ve hükümetin 2008’deki Bank Century’in kurtarılmasına yol açan bir kamu skandalından kaynaklanıyor.

Evergreen, Bumiputera'ya yavaş yavaş sermaye yatırımı yapmayı planlıyordu. Ancak, sigorta şirketi fonları hemen almak istedi. Bumiputera, çoğu Endonezya devleti çalışanı olan yaklaşık 6.7 milyon poliçe sahibine ait bir ortak sigorta şirketi. 2017 yılsonu itibarıyla aktifleri IDR11 trilyon civarında (800 milyon ABD doları), yükümlülükler ise 28 trilyon IDR (2.03 milyar ABD Doları) seviyesinde. Endonezya Parlamentosu ve OJK, önümüzdeki hafta Bumiputera’nın kaderini tartışmak için bir duruşma düzenleyecek.

  05454124848