Birleşik Krallık Merkezli Sigorta Şirketi AB Birimini Kapatıyor

Birleşik Krallık'ın sigorta şirketlerinin stratejilerini olumsuz yönde etkileyen Avrupa Birliği çıkışındaki belirsizliğin ilk somut örneklerinden birinde, Birleşik Krallık merkezli bir uzman sigorta şirketi AB birimini kapatma kararı aldı.

İngiltere merkezli motosiklet, otomobil, kurye ve minibüs sigortası şirketi MCE Insurance, Brexit'in yarattığı belirsizlik nedeniyle AB üyesi İrlanda Cumhuriyeti'nde işlem yapmayı durduracağını açıkladı. MCE Insurance kararını “İnanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratan ve gerileyici bir durum” olarak nitelendirdi, ancak başka seçenekleri olmadığını açıkladı. Yapılan açıklamada, “Bu, müşterileri için çok az seçenek olan bir bölgedeki tek özel motosiklet sigortacısını kaybetmeye başlayan İrlandalı motorcular için yıkıcı bir darbe. İrlanda Cumhuriyeti'nde devam eden büyüme ve yatırım dönemini sona erdiriyor, ancak bugüne kadar Hükümet, geçiş düzenlemesi konusunda sağlam bir pozisyon sunmadığı için, sigortacılara artık özgürlük verilmeyecek" denildi.

Şirketin CEO'su Julian Edwards ise: “Bu MCE'deki tüm ekip için kötü bir gün, ancak bilinmeyenle karşı karşıya kalırken ticarete devam etmek, profesyonelliğimizin ve güvenimizin temel değerlerine aykırı ve değerli İrlanda'mıza adil değil. Basitçe ifade edersek, Brexit oyu bizi İrlanda Cumhuriyeti'nden çekilmek için başka seçenek bırakmadı. İrlandalı müşterilerimize destekleri için teşekkür etmek istiyorum ve lütfen emin olun, kalbinize en iyi ilgi alanlarınıza sahip olmaya devam edeceğiz.” dedi.

  05454124848