ASİAD Başkanı Hüseyin Duru’yu Sigortacılık Meslek Komitesi İçin Başkan Adayı Gösterildi

 

Acente dernekleri ASİAD, AVSAD, PASAD ve SAB, İTO Sigortacılık Meslek Komitesi seçimlerine ”güç birliği” yaparak beraber girme kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan dernekler eski ASİAD Başkanı Hüseyin Duru'yu Sigortacılık Meslek Komitesi'ne başkan adayı olarak gösterdiler.

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi seçimleri 9 Nisan’da gerçekleşecek. Başkanlığını Doğan Şen‘in yaptığı SAB, başkanlığını Necmi Üze‘nin yaptığı PASAD ve başkanlığını Veysel Eren‘in yaptığı ASİAD, başkanlığını Eyüp Çelik‘in yaptığı Avrasya Sigorta Acenteleri Derneği (AVSAD) ile birleşerek seçimlere girme kararı aldı. Acentelerin sorunlarını çözmek için güçlü yapılar kurulması gerektiğini savunan ve bunu “Güç birliği” ile ifade eden oluşum, eski ASİAD Başkanı Hüseyin Duru‘yu İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi’ne başkan adayı gösterdi.

Ne olmuştu?

Acentelerin Sesi, seçime ilişkin acentelere yönelik yaptıkları duyuruda , İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut başkanlığında ekip olarak yeniden aday olacaklarını açıklamıştı.

AVSAD’ın ise seçimle ilgili yaptığı açıklamada “Daha fazla hak kaybı yaşamamak ve kaybedilen haklarımızı geri kazanmak için, ayrıştırılmış taraflarla değil, ‘meslek için birlik’ olarak, tek liste tek renk seçimlere girilmelidir” görüşü savunulmuştu. Bu nedenle AVSAD, AGEP’i teşkil eden derneklerden ASİAD, PASAD ve SAB ile birlikte seçimlere girme kararı aldı.

  05454124848