Amazon Şirketinin Sigorta Sektörü İçin Planları Gelişiyor

Online satış devi Amazon'un geçtiğimiz yıl Londra merkezli sigorta profesyonellerinin işe alınmasının ardından, sigorta sektörüne girmeyi planladığını gösteren yeni raporlar ortaya çıktı.

Bloomberg'de yer alan bir habere göre, e-ticaret devi, küçük işletme müşterileri için iş sigortası sunabileceğini düşünen bir kredi kartı oluşturma konusundaki görüşmelerde bulunuyor. 
Haberde, Amazon'un web sitesi üzerinden alışveriş yapan küçük işletme sahipleri için JPMorgan Chase & Co dahil olmak üzere bankalarla ortak bir kredi kartı üzerinde görüştüğü iddia edildi. Bu ayın başlarında yeni verilerde, Amazon müşterilerinin % 45'inin otomatik otomobil sigortası için online perakendeciyi düşünmeye hazır olacağını,% 38'inin Amazon yapımı bir hayat sigortası planına “evet” diyeceği belirtildi. Hukuk firması Clyde & Co ise teknoloji şirketinin varlıklarının sigorta endüstrisinde çok değerli olduğunu kanıtlayabileceğini açıkladı. Clyde & Co'nun global kurumsal sigorta sorumlusu Andrew Holderness, “Amazon gibi şirketler sigortacılığa girecekler mi? Elbette buna bakacaklar, açıkça öyle… Gelir üretmeye çalışıyorlar ve satış sigortası bu gelir için açıkça bir potansiyel.” diye konuştu. 

  05454124848