AGEP Acentelerin Sorunlarına Çözüm Arayacak

AGEP, İTO Meslek Komitesi seçimlerinde liste çıkarma kararı aldı.

Acentenin Geleceği Platformu, İTO Meslek Komiteleri seçimlerine girecek. Acentelerin son günlerde yaşadıkları sorrunlara çözüm aranacak.

Bununla ilgili olarak AGEP şu açıklada bulundu:

Bildiğiniz gibi 09 Nisan 2018 Pazartesi günü İstanbul Ticaret Odası Meslek Komiteleri ve Sigorta meslek komitesi seçimi olacaktır.

Son dönemde acente sorunlarının ciddi anlamda arttığı, komisyonların düştüğü, poliçe kesemez olduğumuz, Ekranların, Acentelerin kapandığı bir döneme girdik. 
Birlik olunmaz birlikte hareket edilmezse daha da kaybettiğimiz bir dönemde acente tabanının birleşin birlikte hareket edin çağrısına, İstanbul un köklü ve en büyük Acente Derneklerinden;

ASİAD ( Acentem Sigorta Aracıları Derneği ), İSAD ( İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği ), PASAD ( Profesyonel sigorta acenteleri Derneği ), SAB ( Sigorta Acenteleri Derneği ), SAAD ( Sigorta acenteleri aracıları Derneği )

tepkisiz kalmamış bir yıl önce birleşerek AGEP ( ACENTENİN GELECEĞİ PLATFORMU ) kurmuş çalışmalarına başlamıştır. Bir yıl boyunca her Dernek, kişi ve oluşuma Resmi birleşme çağrısı yapmış buna cevap verenler ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

AGEP olarak birleşerek mesleğimizin temsil edileceği önemli bir yer olan meslek komitesinde tarafların bir arada bulunması dolayısı ile sorunların daha rahat ve hızlı bir şekilde çözüleceğine inanıyoruz. Sektörün aktörleri konumunda olan siz değerli acentelerimize kurumsal olarak hem daha yakın olmak ve hem de sorunlarınızın en kısa zamanda ilgili mercilerde çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapmak üzere İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimlerinde yer almaya liste çıkarmaya karar verdik.

AGEP in Hükümet, Hazine Müsteşarlığı, Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi ( SAİK ), Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), Basın ve Diğer tüm Sektör kurumları ile iyi ve çözümcü işbirliği ile İstanbul ticaret Odası Melek Komitesinde yer alması mesleğimize sahip çıkmak ve geliştirmek için önemli ve faydalı olacaktır.

GELECEĞİMİZ İÇİN BİRLİKTE

Birleşmeden ve iyi ilişkilerden doğan AGEP listesinin, sektörün sorunlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde çözeceğine inanıyoruz. Bildiğiniz gibi acentelerimiz ve diğer sektör temsilcilerimizin aynı zamanda TOBB bünyesinde kurulmuş olan icra kurulları mevcuttur. Bizlerin İTO Meslek Komitesinde yer alması durumunda, sektörün tüm sorunlarına birlikte çözüm arayacağımız gibi, iyi ilişki içerisinde olduğumuz Sigorta Acenteleri İcra Kurullarında görüşülmesi ve karara bağlanması gereken konuların da yakın takipçisi olacağız.

Değerli arkadaşlar meslektaşlarımız,

Bizler bir ağacın gövdesi ve dalları gibiyiz. Bu anlayış ile Acentelerin Sorunlarının çözümü, sektörümüzün bilinirliğini ve itibarını sizlerle birlikte artıracağımıza inanıyoruz. 09 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan meslek komitesi seçimlerinde sektörün kazanması ve ilerlemesi için desteklerinizi beklemekteyiz. ,

AGEP, Acentenin Geleceği için çok büyük bir Güç olmuştur. Güvenilir, saygın ve kazanan bir meslek olmak için birlikte başarmak, iyi gelecek.

Hayırlı olması dileğiyle 

  05454124848