ABD’de “silahlı saldırgan” Sigortasında Artış Yaşandı

 

ABD'nin Florida eyaletindeki bir okulda düzenlenen, çoğu çocuk 17 kişinin öldüğü silahlı saldırının ardından "aktif nişancı" ve "aktif saldırgan" ismi verilen poliçelerin satışında artış yaşandı. 14 Şubat'ta düzenlenen saldırıdan bu yana toplam 3 milyon dolarlık sigorta satıldı.

ABD’nin Florida eyaletinin güneyindeki Parkland’da bir okula düzenlenen silahlı saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti. Saldırıdan sonra aralarında sigortacıların da yer aldığı birçok şirket, bireysel silahlanmaya karşı tavır alsa da sigorta brokeri Paul Marshall’ın buna benzer saldırılara karşı koruma sağlayan sigorta ürününün satışında artış yaşanıyor.

Insurance Insider’ın haberine göre, Güney Florida’daki 7 okul bölgesi silahlı saldırganlara karşı 3 milyon dolara sigortalandı. Bu ürünü 2016’da piyasaya süren Marshall, “Her gün başka bir okul bölgesinin sigortalanması için aranıyoruz” dedi.

XL Catlin tarafından desteklenen sigorta ürünü, daha çok ofis binaları ve konser salonları için kullanılırken son dönemlerde okullar için de talep gelmeye başladı.

Sigorta kapsamında öldürülen kişi başına 250 bin dolar ödeniyor.

 

  05454124848