↓ Online Poliçe Satın almak için Turuncu Butona Tıklayarak Acentemizden Anında Poliçenizi alın ↓

→ ONLİNE POLİÇE ←

En uygun fiyatlar için teklif talebi bırakın Hemen Teklif Al

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası, anlaşmalı ülkelerde aracınızla bir kazaya sebep olduğunuzda o ülkenin yasalarına göre maddi ve bedeni hasarları karşılar.

En hızlı ve en kolay Yeşil kart sigortası başvurusunu +90 545 412 4848 nolu whatsup Hattımız Üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Yeşil Kart Sigortası Nedir?

Dünya üzerinde her geçen gün artan motorlu taşıt sayısı yeşil kart uygulamasını tetikleyen ilk sebep oldu.

Zira önü alınamaz bu artış nedeniyle artık motorlu taşıtlar ile yapılan seyahatler ülke sınırlarını aşmaya başlamıştı. Bu noktada, araçları ile yurt dışında seyahat eden kişilerin sebep oldukları kazalar da artmaya başladı. Ancak bu uygulamadan önce sadece aracın kayıtlı olduğu ülkede sigorta güvenceleri mevcuttu.

Bu durumun yabancı ülkelerde yaşanan kazalarda üçüncü şahıslar için mağduriyetler doğuracağını ön gören BM Avrupa Ekonomik Komisyonu Karayolları İç Ulaştırma Komitesi Karayolu Ulaşım Çalışma Grubu ortak bir çözüm arayışına girdi. Bunun sonucunda, üye ülkelerin hepsinde geçerli olacak ve üçüncü kişilerin kaza risklerini de kapsayacak ortak bir sigorta protokolü oluşturulması yönünde tavsiye metni yayınlandı (No. 5). 1959’da Strasbourg Anlaşması’nın imzalanmasıyla Türkiye’de, bu kararlara uyacağını kabul etmiş oldu.

Bu tavsiye metni üye ülkelerdeki sigortacıların bir standarda bağlı ve kolay uygulanabilir türde anlaşmalar hazırlamalarını, bu sigortaların yurt dışı seyahat risklerini kapsayacak yeterlilikte olması gerektiğini söyler.

  


Yeşil Kart Sigortası Kimlere Verilir?

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu Karayolları İç Ulaştırma Komitesi Karayolu Ulaşım Çalışma Grubu tarafından oluşturulan bu sistemde, yeşil kart sahibi olmak için üye ülkelerden birinin plakasına sahip olmak yeterlidir. Zira bu uygulamanın amacı üye ülkelerdeki araç sahiplerinin kolaylıkla erişip, yaptırabileceği standart bir sigorta protokolü ortaya koymaktır.

Bu anlamda Yeşil kart kimlere verilir sorusundan ziyade, bu uygulamaya hangi ülkelerin dahil olduğu önemlidir. Zira sağlıktaki Yeşil kart uygulaması gibi kişilere göre değişen bir sistemden bahsetmiyoruz.

Karayolları ile bağlantı sağladığımız ülkelerden, AB üyesi olanların bu konuda herhangi istisnai bir uygulaması bulunmaz. Yani, Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda, Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta Kartı , tavsiye karardaki standartlara uygun şekilde dağıtılır ve kontrolü sağlanır. Bir diğer deyişle, Türkiye’den alacağınız Yeşil kartlar birçok Avrupa ülkesinde geçerlidir ve sadece plaka numaranız kullanılarak tespiti yapılabilir.

Yeşil Kart Sigortası İçin Gerekli Belgeler

Uluslararası araç sigortası olarak da nitelendirebileceğimiz bu sigortayı yaptırabilmek için onlarca sayfa belgeye gerek yok. Uluslararası taşıt sigortası poliçenizi oluşturmak için sadece aracınıza ait geçerli bir ruhsat ve herhangi bir trafik sigortası (yerel) poliçenizin fotokopilerini sunmanız yeterli olacaktır. Bu noktada önemli olan, sunacağınız fotokopilerin güncel ve geçerli belge asıllarına ait olmasıdır.

Biz, sürecin geri kalanını en kısa sürede tamamlayarak, sizlere onlarca ülkede geçerli uluslararası motorlu taşıt sigortanızı teslim ederiz.

Yeşil Kart Sigortası Nasıl Çıkartılır 2019

BM Avrupa Ekonomik Komisyonu Karayolları İç Ulaştırma Komitesi Karayolu Ulaşım Çalışma Grubu tarafından ana hatlarıyla belirlenen ve Strasbourg Anlaşması ile resmileşen bu uygulamaya dahil olmak için özel bir statüye ihtiyaç duymazsınız. Bu noktada Strasbourg Anlaşması’na imza atan ülkelerin karayollarında, uluslararası bir taşıt sigortası güvencesiyle seyahat etmek için bu ülkelerden birine kayıtlı ve geçerli bir plakaya sahip olmanız yeterli.

Bu anlamda Türkiye’de bu belgeyi çıkartmak için daha önceden yaptırılmış geçerli bir Türkiye sigorta poliçesi ve geçerli araç ruhsatı yeterli olmakta. Çünkü ülkemiz 1959 yılından bu yana Strasbourg Anlaşması’nın tarafları arasında. Bu sebeple, anlaşmaya imza atan ülkelere Türkiye plakalı motorlu taşıtlarla yapılan seyahatler de aynı kapsamda değerlendiriliyor. Burada tek yapmanız gereken, yurt dışına çıkış yapmadan önce bu basit işlemi gerçekleştirmek.

Yeşil Kart Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Yeşil Kart sigortası aşağıdaki ülkelerde geçerlidir:

Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fas, Fransa, Finlandiya, Hırvatistan, Hollanda, İtalya, İngiltere ve K.İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İran, İrlanda, İzlanda, Karadağ, Kıbrıs, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovak Cum., Slovenya, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan.

Yeşil Kart Sigortası Ücretleri 2019

Son olarak, uluslararası araç sigortasından yararlanırken araç tipinize göre farklı prim fiyatları bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Buna göre; otomobil, taksi, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, iş makinesi, traktör, römork, motosiklet ve yük motosikleti, tanker, çekici, özel amaçlı taşıt, karavan ve diğer araçlar olmak üzere hemen her türlü motorlu taşıtı bu sigorta kapsamında güvence altına almak mümkün.

Geçerlilik Süresi
Otomobil
Motosiklet
15 gün
47,25 €37,80 €
1 ay59,06 €47,25 €
2 ay82,69 €66,15 €
3 ay106,31 €85,05 €
4 ay129,94 €103,95 €
5 ay
153,56 €
122,85 €
6 ay
177,19 €
141,75 €
1 yıl
236,25 €
189,00 €

Yeşil Kart Sigortası Başvurusu Yap

Yine sağlıkta aynı isimle uygulanan farklı bir sistemle karıştırılmaması gereken bir başlıktayız. Zira burada bahsi geçen başvuru da araçları herhangi bir sigorta işlemi yaptırmak için elverişli her araç sahibi için geçerli süreçleri kapsıyor. 

Eğer sigorta şirketlerinin kapılarında zaman kaybetmek istemiyorsanız, en hızlı ve en kolay Yeşil kart sigortası başvurusunu +90 545 412 4848 nolu whatsup Hattımız Üzerinden tamamlayabilirsiniz.

En kısa sürede gerekli adımları atarak, plakanıza tanımlanmış bir Yeşil karta size iletmiş oluruz.

Taksit seçenekleri Bonus, World, Card Finans, Maximum, Paraf ve Axess özelliklerini taşıyan 16 bankanın kartları için geçerlidir.


Size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ettiğiniz sürece bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Tamam Çerez Politikası

TORUN Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi- 18 Yıllık Tecrübe | Torun İnsurance Agency Ltd. Co. - Experience of 18 Years