↓ Online Poliçe Satın almak için Turuncu Butona Tıklayarak Acentemizden Anında Poliçenizi alın ↓

→ ONLİNE POLİÇE ←

En uygun fiyatlar için teklif talebi bırakın Hemen Teklif Al

Kefalet Sigortası diğer adı ile Kefalet Senedi, 

KEFALET SİGORTASI, Banka Teminat Mektubu yerine geçen sigorta.

05 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunda yapılan değişiklikle firmaların ihalelere katılırken banka teminat mektubu yerine kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerini sunmalarına imkan tanınmış ve ihalelerde teminat mektubu olarak Türkiye’de yerleşik sigorta şirketleri tarafından kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerinin de verilebileceği düzenlenmiştir.

Bu kapsamda Türkiye’de ilk defa Kamu ihalelerinde kullanılmak üzere Kefalet Senetlerini düzenlemeye başladı.

Firmalar açısından kredi limitlerinin daha da önem kazandığı bu günlerde Kefalet Sigortası ve ona bağlı Kefalet Senetleri özel sektörün teminat ihtiyacının karşılanmasında yeni ve ek bir kapasite oluşturmuştur. Bu şekilde, bankalarca hali hazırda teminat ihtiyacı için kullandırılan kredi limitlerinin reel sektör tarafından başka alanlarda kullanımının önü açılmış ve teminat ihtiyaçlarının karşılanması için alternatif ürün sağlanmıştır.

Kefalet sigortası yada Kefalet Senedi yerine geçen sigorta Nasıl Alınır?

Teminat senedi almak isteyen şirket, Yetkili Acente olarak bizi arayarak +90 545 597 24 13 numaralı hattımızdan başvurabilirsiniz.

Kefalet sigortası yaptıracak olan şirket başta, hesap özetleri, bilanço vb olmak üzere şirketine ait finansal dokümanları info@sigortalatmak.com mail adresimize iletmesi gerekecek.

Finansal incelemelerden sonra varsa taleplerini ileterek gerekli sözleşme ve poliçeler düzenlenecek.

Talebiniz onayladıktan sonra, lehdara verilmek üzere bir kefalet senedi düzenleyecek.

Kefalet sigortası yaptıran şirket yükümlülüklerini yerine getirmezse, lehdarın talebi üzerine Sigorta devreye girecek.

Kefalet Senedi Hakkında Daha Detaylı Bilgi için Tıklayınız !

https://www.tsb.org.tr/kefalet-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=1110

Size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ettiğiniz sürece bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Tamam Çerez Politikası

TORUN Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi- 18 Yıllık Tecrübe | Torun İnsurance Agency Ltd. Co. - Experience of 18 Years