↓ Online Poliçe Satın almak için Turuncu Butona Tıklayarak Acentemizden Anında Poliçenizi alın ↓

→ ONLİNE POLİÇE ←

Sağlık Sigortasında Uzman Acente Marmaris, Muğla

Sağlık Sigortasında Uzman Acente Marmaris, Muğla

Dec 24, 2019

Sağlık Sigortası, Dask, Trafik, Kasko, Konut sigortasının önemi Röportajımız.

Sigortanın önemi Hakkında Yeni Sayfa Gazetesi Yazı İşleri Md. Sn. Arzu Sarıtaş ile Röportajımızda Sağlık Sigortası, Dask, Zorunlu Deprem Sigortası, Trafik, Kasko, Konut ve İşyeri sigortalarının önemi hakkında Muğla, Marmaris, Bodrum, Fethiye bölgesi için değerlendirmelerde bulunduk.

Arzu Sarıtaş;

Sigorta hakkında toplumumuzda yeterince bilinç oluşmadığını görüyoruz. Peki bu bilinç neden oluşmadı? Sigortayı ne için yaptırıyoruz ve nasıl kullanabileceğiz?
Sena TORUN:
İşte bu konuda gerçekten önemli bir farkındalık yaratmak gerektiği ortaya çıkmaktadır.  Bunun için de elbette bu konuda okullarda eğitim gerekiyor. Öğretilmesi gereken bir ders olarak sigorta aynı zamanda bir ekonomik sorumluluktur. Kullanılmayan sigorta gereksiz görülmektedir. Sigortada YAŞANAN HASAR ÖDEMELERİ ortaya çıktıkça, ÖNEMİDE  ANLAŞILMAKTADIR. Sigorta Modern dünyada Ekonominin can damarıdır. Çünkü, ekonominin kalıcı olması, büyüyebilmesi için KAYBETMEDEN yerine koyan SİGORTA ve üstüne eklenen yeni yatırımlar ile ekonomi gelişmeye devam edecektir. Maalesef ülkemizde yaşanan 17 Ağustos DEPREMİ, ekonomimizde çok büyük kayıplara yol açmıştır Ve sonrasında  dask ve konut poliçelerinin gerekliliği ortaya çıkmıştır.  Günümüzde Hala Daha Zorunlu Sigortalar Yapılmak İstenmemektedir. 

Arzu Sarıtaş;  

Peki Bu Zorunlu Deprem Sigortası nedir niye yapıyoruz?
Sena TORUN: 
Dask Sadece deprem durumunda ödeme alabileceğiniz binanıza gelebilecek olan deprem kaynaklı zararların devletin belirlediği oran çerçevesinde ödeme yapan sigortadır. Oysa İşyeri ve Konutunuzun başına gelebilecek daha farklı ve önemli riskler de vardır; Yangın, Yıldırım, Sel, Dahili Su, Hırsızlık gibi riskleri de güvence kapsamına alan Konut Sigortası poliçeleride yapılmaktadır. 

Arzu Sarıtaş; 

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir ve önemini anlatırmısınız ?
Sena TORUN: 
Zorunlu Trafik Sigortası poliçesinin kendi aracında doğabilecek hasarları kapsadığı gibi bir yanlış algı da devam etmektedir. Bu konuya da açıklık getirmek gerekirse, kendi aracının hasarını ödeyen KASKO POLİÇESİDİR. Trafik sigortası suç oranına göre sadece karşı aracın zararını öder. Kasko poliçeleri ise kişinin kendi aracında oluşabilecek, karşı tarafdan gelebilecek ya da tek taraflı ve de doğal afet gibi maddi ve manevi zararlarını kapsar. 

Arzu Sarıtaş; 

Sağlık Sigortası Nedir ve önemini anlatırmısınız ?
Sena TORUN: 
Bir diğer ÇOK AZ BİLİNEN Sigorta ise, sağlığımızı sigortaladığımız ÖZEL SAĞLIK SiGORTASI ki bizim 15 yılı aşkın süredir BRANŞLAŞTIĞIMIZ yani Sağlık Sigortasında Uzman Acente olarak Marmaris, Muğla'da EN ÇOK HASAR ÖDEMESİ YAPTIĞIMIZ en önemli sigortalardan biridir. Genel bilinen adı ile ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI, TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI, İKAMET için YABANCI SAĞLIK SİGORTASI ile sağlığınızda oluşabilecek risklere karşı ve Sağlıklı iken girebileceğiniz, en iyi olanaklarla tedavilerinizin karşılandığı sigorta türüdür. Sağlık sektörünün günümüzde pahalı olması sebebiyle yaptırılması EN GEREKLİ SİGORTADIR.


Size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ettiğiniz sürece bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Tamam Çerez Politikası

TORUN Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi- 18 Yıllık Tecrübe | Torun İnsurance Agency Ltd. Co. - Experience of 18 Years