↓ Online Poliçe Satın almak için Turuncu Butona Tıklayarak Acentemizden Anında Poliçenizi alın ↓

→ ONLİNE POLİÇE ←

Adres Sorgula

ONLINE DASK SİGORTANIZI WHATSUP İLE ALMAK İÇİN TIKLAYIN !

Dask Adres Kodunu Öğrenmek İçin Tıklayınız.

 - Zorunlu Deprem Sigortası fiyatı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir mi?
Hayır. Zorunlu Deprem Sigortası fiyatı her sigorta şirketinde aynıdır.

 - Dask Adres Kodu nedir?
Adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. 1 Mart 2013'den itibaren zorunlu deprem sigortası poliçesi işlemlerinde ve daha birçok işlemde kullanılmaya başlanıyor. Zorunlu deprem sigortanızı kolayca yaptırmak ve deprem sonrasında size vakit kaybetmeden ulaşmamızı sağlamak için adres kodunuzu mutlaka öğrenin!

- DASK Adres No Nasıl Sorgulanır?
Adres kodu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri tarafından gerçekleştirilmiş olan 81 il, 919 ilçe ve 32 bini aşkın mahallesinde yer alan tüm konutlara ve adreslerine ilişkin 10 haneli benzersiz numaralara adres no denilmektedir. Bu şekilde ülkemizdeki bütün konutlar sayısal bir kimlik sahibi olmaktadır.DASK adres numarasını muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla öğrenilmektedir. DASK adres kodu buradan ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden sorgulanmaktadır.

- DASK yenileme nasıl yapılır?
DASK Zorunlu Deprem Sigortası yenilemek için, öncelikle poliçenizin bitiş tarihini takip etmeniz gerekir. DASK poliçenizin süresi ve detayları hakkında her an bilgi alabileceğiniz bir portal mevcuttur. DASK tarafından resmi kayıtların sergilendiği bu portala, TC Kimlik No başta olmak üzere, DASK poliçe numarası, binanın kayıtlı olduğu il – ilçe gibi çeşitli bilgiler ile giriş yaparak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.Bu noktadan sonra, eğer yenileme vaktiniz geldiyse yine buradan bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca DASK Zorunlu Deprem Sigortası poliçenizin bitiş tarihinin üzerinden 30 gün geçmeden yenileme yaparsanız Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından size sunulan 10% indirim hakkına sahip olursunuz. Zorunlu Deprem Sigortası erken yenileme fırsatlarından 3 yıl üst üste yararlandıktan sonra, takip eden senelerde erken DASK yenileme indiriminiz yüzde yirmiye ulaşır.

- Sigorta bedeli nasıl tespit edilir?
Sigorta bedelinin tespitinde, sigorta edilen meskenin yapı tarzı için Hazine Müsteşarlığınca yayımlanan "Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatı"nda belirlenen metrekare bedeli ile aynı meskenin brüt yüzölçümünün (veya yaklaşık yüzölçümünün) çarpılması sonucu bulunan tutar esas alınır. Zorunlu Deprem Sigortası yapılan bir meskenin sigorta bedeli, her halde "Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatı"nda belirlenen azami teminat tutarından çok olamaz.

DASK Sigortası
İlgili Dokümanlar

Zorunlu Deprem Sigortası Genel Şartları
Zorunlu Deprem Poliçesi Sıkça Sorulan Sorular
Zorunlu Deprem Sigortası Teminat Açıklamaları ve Klozları

Size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ettiğiniz sürece bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Tamam Çerez Politikası

TORUN Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi- 18 Yıllık Tecrübe | Torun İnsurance Agency Ltd. Co. - Experience of 18 Years